Застосування пневматики
05/04/2021Пневматичні види обладнання поступово проникають в різні сфери промисловості, де їхня ефективність, економічність і безпеку гідно оцінюється професіоналами. Переоснащення заводів і фабрик на пневматику дозволяє скоротити на третину витрати електроенергії, підвищивши рентабельність і пожежну безпеку на підприємстві. Крім експлуатаційних достоїнств, пневматика має і функціональні, справляючись з цілим комплексом завдань, які будуть недоступні для інших видів обладнання.
Сфери застосування пневматичного обладнання
Перманентне розширення асортименту пневмообладнання детермінує і зростання числа сфер його застосування. На даний момент воно використовується в:
- металообробній промисловості;
- харчовий;
- машинобудуванні;
- фармацевтиці;
- домобудівництві;
- на складах.
У системі трубопроводів часто потрібне переміщення певних рідин і газів. Елементом, що перенаправляє мережі, виступає пневматика. А на електростанціях вона відповідає за високовольтні вимикачі і механізм їх роботи. Промисловий транспорт спочатку обладнується елементами пневматичного типу.
Типова пневмосистема
Пристрій пневмосистеми – її перевага, що дозволяє розширювати функціональність обладнання, роблячи його експлуатацію вигідною. В основі кожної пневматики на виробництві можна знайти такі частини:
- компресор;
- дроти;
- розподільники;
- циліндри механізмів регуляції роботи обладнання.
Ємності для стисненого повітря можуть розташовуватися окремо, але частіше вони вмонтовані в корпус агрегату.
Функціонування системи
Робота пневматики заснована на кількох принципово важливих етапах:
- створення запасу стисненого повітря за допомогою компресора;
- подача його до розподільних пристроїв по пневмопроводів;
- перетікання повітря до пневмоциліндру з виконавчо-регуляторним механізмом.
Електроенергія необхідна пневмообладнанню тільки на етапі накачування повітря. Решта процесів в циклі працює без неї.
Основні завдання пневматики на виробництві
Цільовим призначенням такого обладнання часто стає управління певним виробничим процесом:
- переміщення інструменту і заготовок на верстатах металообробки;
- конвеєрні лінії складально-фасувального типу комплектуються пневматикою;
- забивання паль в котловані нового будинку не обходиться без цієї ударної сили.
Окремо слід відзначити розширення використання пневматики в ручному інструменті для галузі машинобудування, проведення ремонтних робіт транспортних засобів промислового призначення (гайковерти, ножиці, зубила та ін.).
Передові технології вже в Україні
Німецька фірма Festo, що працює з 1925 р, спеціалізується на питаннях автоматизації виробництва, зокрема завдяки пневмообладнанню.
У каталозі компанії представлені як комплексні рішення, так і елементи обладнання, що підлягають ремонту або заміні, що виступають частиною виробничого процесу:
- пневматичні приводи;
- сервопневматичні системи позиціонування;
- пневмоострови;
- елементи для підготовки стисненого повітря та ін.
Одними з найбільш затребуваних в промисловому виробництві є пневмопушки, що монтуються до обладнання та забезпечують максимальний обсяг резервуара і безперебійну роботу всього процесу.
Купуючи пневмообладнання і впроваджуючи новітні технологічні досягнення у виробництві, не тільки знижується собівартість робіт, економляться витрати електроенергії і підвищується безпека, але і закладається надійна інвестиція в майбутнє, що незмінно призведе до фінансової вигоди.